Mesemondó verseny

Iskolai versenyek

A Magyar Olvasástársaság 2005 tavaszán felhívással fordult mindazokhoz, akiknek fontos a népmesék fennmaradása, csatlakozzanak a kezdeményezéshez, mely szerint szeptember 30-a – Benedek Elek születésnapja –, legyen a népmese napja. Ennek eredményeképpen a népmese napját első ízben 2005. szeptember 30-án rendezték meg. A Kinizsi Pál Általános Iskola immár harmadik éve rendezi meg ez alkalomból mesemondó versenyét az iskola 1-8. osztályos tanulói számára. Mint eddig, most is volt mesélőkedvű jelentkező szép számmal.

Idei rendezvényünk Nagyalásony község kultúrházában került megrendezésre. A megjelent mesélőket, szurkolóikat, szülőket, nagyszülőket iskolánk igazgatója, Csikós József köszöntötte. Az a megtiszteltetés és öröm ért minket, hogy a zsűrizés cseppet sem kellemes feladatát M. Péntek Zsófia, a Somló környék mesélője és Szűcs Istvánné, Vera néni, iskolánk nyugdíjas tanítónője vállalta fel.

Izgalmas, érdekes mesedélutánban volt részünk. Az idő szó szerint szárnyakon repült. A lelkes és hálás hallgatóság jókat kacagott egy- egy mulatságos fordulaton, és hálásan jutalmazta hosszú tapssal a mesélőket.


Az eredményhirdetés végén mindenki egyetértett abban, hogy jövőre újra találkozunk! És MESÉLÜNK!

Íme az eredmény:
Varga Fanni 2. osztály- bronz
Baki Adrienn 2. osztály- ezüst
Nyárs Bence 3. osztály- bronz
Ángyán Patrik 3. osztály- bronz
Fodor Ditta 4. osztály- gyémánt
Németh Eszter 4. osztály- arany
Tóth Bianka 4. osztály- gyémánt
Füleki Bernadett 4. osztály- arany
Varga Nikolett 5. osztály- bronz
Szabó Erika 5. osztály- bronz
Sényi Boglárka 5. osztály- bronz
Bogdán Georgina 6. osztály- bronz
Füleki Dominika 6. osztály- ezüst
Nagy Tamás 7. osztály- arany
Koncsik Petra 7. osztály- bronz
Nagy Bettina 8. osztály- ezüst
Tóth Noémi 8. osztály- arany
Nyári Márta 8. osztály- arany
Gratulálunk!

Bokor Lívia
szervező

Fotók: Pósné Kiss Marietta
 
IWIW megosztásFacebookTwitter

Csak regisztrált tagok szólhatnak hozzá!

Kereső

Legfrissebb fotók

Galéria

Belépés

Most Online

Nincs

Regisztráltak

Statisztika

Regisztrált tagok : 14686
Utoljára regisztrált : apisycuj
Ma : 0 új regisztrált
A héten : 0 új regisztrált
A hónapban : 0 új regisztrált

Kapcsolat